(VIDEO) Filmi “Plaku dhe deti”

0
1080

Filmi “Plaku dhe deti” from Kinematografia Shqiptare on Vimeo.

“Plaku dhe deti” është një film televiziv, dramë aventureske amerikano-britanike i vitit 1990 me regji nga Jud Taylor dhe shkruar nga Roger O. Hirson, bazuar në novelën e vitit 1952 me të njëjtin emër nga Ernest Hemingway. Në film luajnë Anthony Quinn, Gary Cole, Patricia Clarkson dhe Joe Santos. Filmi mori vlerësime të ndryshme dhe u nominua për tre çmime Primetime Creative Arts Emmy.

Mundesuar nga Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply