Bota – Kupat e Europës

BOTA - KUPAT E EUROPËS

Foto e ditës: Roma bretëresha e “Conference League” | Tifozët e saj në delir!

Roma fiton finalen e "Conference League" 1-0 ndaj holandezeve te Feyenoord! Shkruan historine duke fituar keshtu edicionin e pare qe do mbahet mend gjithmone edhe per faktin se finalja u zhvillua ne Tirane ne Arenen...

2021-2022 KUPAT E EUROPËS | “PLAY-OFFS” NDESHJET E KTHIMIT!

Champion League Kualifikohen per ne fazen e grupeve: Red Bull, Young Boys, Malmo FF, Sheriff Tirasol, Shakhtar dhe Benfica. Bien ne sy kualifikimi i Shaktarit ndaj Monakos duke u rikonfirmuar edhe njehere si nga klubet me...

2021-2022 KUPAT E EUROPËS | “PLAY-OFFS” NDESHJET E PARA!

UEFA CHAMPIONS LEAGUE Pas tre raundeve kualifikues turneu i trofeut me te cmuar ne rang klubesh europiane arrin ne fazen e “Play Off”-it, eliminim direkt pas dy ndeshjeve. Ndeshjet e para u luajten me 17-18...

2021-2022 | Klubet shqiptare në Kupat e Europës!

Klubet shqiptare ne Kupat e Europes  Ne kete edicion, 4 jane skuadrat qe marrin pjese ne Kupat e Europes. Skuadra kampione ne fuqi Teuta ne “Champions League” dhe Partizani, Vllaznia e Laci ne trofeun e...

“Champions” 2021 | “Chelsea”, kampione e Europës!

Celsi fiton Ligen e Kampioneve per te dyten here mbas 9 vjeteve. Tuchel shfrytëzon! Guardiola, makthi i Manchester City! Havertz nënshkruan Kupen per Chelsea! Vendos një gol i gjermanit në minutën e 42-të, arritja e tij e...

EUROPA LEAGUE 2020-2021 | TURI I PARE ELIMINATOR!

0
U zhvilluan dje tetë ndeshjet e para për fazën 8/16 të Europa League (Liga Europiane e Klubeve).  Arsenal, Ajax, Roma dhe Villareal duken më të favorizuarat pas këtyre ndeshjeve. Arsenal, pas fitores në Pirea...

Champions League 2021 – Faza 8/16

0
U kualifikuan katër ekipet e para në tetëshen e Champions. Ato, ashtu siç pritej, janë Liverpool dhe Paris Saint Germain...dhe siç nuk pritej, Borussia dhe Porto!   Barcelona dhe Juventus i kanë dhënë lamtumirën para kohe...

(VIDEO ARKIV) Dinamo – Sporting Lisbona | Kupa U.E.F.A 1985-1986!

0
Kronika e ndeshjes si me poshte: Kupa UEFA 1985-1986 | Dinamo – Sporting 0-0! Nje ndeshje e mire se ciles i mungoi fitorja. Tirane: e merkure, 23 tetor 1985 Ndeshja e pare e turit te dyte. Stadiumi...

Champions League 2021

0
Humbja e Atletico në Madrid nga Chelsea ishte surpriza që dhuruan dy mbrëmjet fundit në Champions. Nga njëra anë, mund të thuhet se edhe goli spektakolar i Olivier Giroud ishte një suprizë gjithashtu... Ndër...

“EUROPA LEAGUE” 2020-21

0
U luajtën 16 ndeshjet e para për Kupën U.E.F.A. Bie menjëherë në sy numri i lartë i golave të shënuar dhe disa rezultate si 3-3 ose 4-3. Vështirësi për Eindhoven pas humbjes në Athinë...

Champions League 2021

0
U zhvilluan dje, ndeshjet e ditës së dytë për Champions League. Jemi në 16-tëshe nga ku, pas këtyre ndeshjeve, do të dalin tetë më të mirat. Mbrëmja e djeshme dhuroi një fitore të madhe...

Champions League 2021

0
Barcelona  -  Paris Saint Germain  1-4 Barcelonën tashmë mund ta identifikosh vetëm nga fanellat! Dje, ekipi katalanas vërtetoi edhe një herë se nuk ka lidhje me emrin e lavdishëm të së kaluarës jo të largët....