Bota – Seria A & Kampionate tjera (Arkiv)

BOTA - SERIA A & KAMPIONATE TJERA (ARKIV)

Skandali Juventus | Mashtrime financiare: masa kundër, vetëm -15 pikë në renditje!!

0
Juventus denohet per mashtrim financiar me vetem -15 pike duke i shpetuar faktikisht denimeve me te rrepta si renia ne Serie “B” dhe perjashtimi nga Champions League, kur behet fjale per krime te tilla! Akuza:...

Serie “A”! Fytyra “bardh e zi” të një futbolli të korruptuar | Juventus nën...

0
Rasti i perfitimit kapital, falsifikim i bilancit! Viti i zi sterr per skuadren Juventus jo vetem me rezultatet ne fushe por tani edhe nen hetim ! Vazhdon dominimi i Juventusit "te pathyeshem" por kesaj radhe tek...

Serie A | Java e 6-të , spektakël në “Meazza” dhe në derbin e...

0
Java e 6-te , spektakel ne "Meazza" , Inter -Atalanta 2-2 dhe ne "Olimpik" ku Sarri fiton derbin e pare te tije si trajner i Lacios kunder Mourinjos. 4 gola , shtylla te goditura, penallti...

Serie “A” | Java e 3-te! Roma: “Audentes fortuna iuvat”!

0
Roma: “Fati ndihmon me te guximshmit”, kjo eshte motoja të jesh kurajoz gjithmonë dhe në çdo rast, edhe përballë situatave më të vështira. Me sakte nje shprehje në përdorim midis romakëve të lashtë dhe të...

Mbyllet serie “A” | Inter, feston titullin “Scudetto”!

0
Internazionale feston titullin e 19-te ne “Meazza” ne mes tifozerise se saj. Serie “A” mbyllet me emocione ne ndeshjet kualifikuese per "Champions League". Duel ne mes kater skuadrash per tre vende. Surpriza: ne fund Napoli e...

E rrallë në “Premiere League” | Portieri Alison shënon me kokë në min. 95`!

E ralle ne fushat e futbollit: Alisson shënon në minutën e 95-të! "Reds" ende luftojnë për nje vend kualifikimi ne Ligën e Kampionëve. Eshte java e 36-te e Premiere League angleze (16 maj 2021). Kundër West Brown tashmë...

Lajmi “bombë”: José Mourinho do të jetë trajner i Romës për 3 vitet e...

E tere bota sportive foli sot per kete lajm. Njoftimi ne Tweeter i vete Mourinho si një trajner i ri i Romes ishte i mjaftueshëm për t'i bërë aksionet e shoqerise sportive AS Roma të...

19! Inter, Kampione e Italise 2020-2021 | Rreze shprese e kthimit të Serie “A”...

Festa ka filluar! Fitorja e merituar e titullit “Scudetto” nga Inter sjell nje rreze drite, nje fije shprese e kthimit te kampionatit italian Serie “A” ne nje kampionat cilesor nga sa ofroi te jete te...

Serie “A” | Milan-Inter 0-3, në javën e 23-të!

0
REPORT Serie "A"  | Ne javen e 23-te, Derby Milan - Inter! Perrallore sulmi interist Lu-La: Interi e copeton Milanin dhe ikën i vetem ne kryesim. Një dy-golesh nga Lautaro dhe një tjeter nga Lukaku i bën rossonerët...

Zlatan Ibrahimovic` | Protagonisti!

Krejt tjeter nga C. Ronaldo apo Messi, nese do flasim per protagonistin aktual, do te veconim Zlatan Ibrahimovic`, lojtari pa moshe qe po e udheheq Milan drejt titullit "Scudetto". Grinte, personalitet, perhere shenues, teknike,...

(Serie A – Arkiv) Romani i madh “Scudetto”! | Pjesa 1-re!

Romani i madh "Scudetto"! Historia e nje futbolli madheshtor, kampionati italian Serie "A"! PJESA 1 HYRJE HISTORIA E NJE FUTBOLLI MADHESHTOR SCUDETTO *(1) Legjenda e kampionatit ma terheqes ne bote e ka nisjen ne vitin 1929, pothuajse rastesisht linde...

Paulo Valenti dhe emisioni i tij “90 minuto”!

Novantesimo minuto! Minuta e 90-te! Jemi duke shkuar drejt 90-es. Ne futboll, jane ato dhjete minutat, ato dhjete hapat e fundit, nga 80' deri ne 90'. Ato qe tifozin, e cojne "ne parajse ose ne ferr"....