Bota – Sporte të tjera

BOTA - SPORTE TË TJERA

Foto e ditës | Italia, kampione e botës në Volejboll pas… 24 vjetësh!

0
FIVB | Edic. 20-te i Kampionatit Boteror te Volejbollit ne Poloni dhe Sloveni – 2022 U zhvillua ne datat 26 gusht – 11 shtator ne tre qytete: Gliwice; Katovice dhe Ljubljana Skuadra “azzurra” e meshkujve ne...

Foto e ditës: Italia eliminon Serbinë në Basketboll, 94-86!

0
Te rralla ne sport | Histori kampionesh Italia e basketbollit te meshkujve “luan mendsh” dhe eliminon nga kampionati europian favoritet numer 1, Serbine! 94-86!!! Eshte raundi i 16-teshes per Kampionatin Europian te Basketbollit qe po zhvillohet...

”Basketball’s Mozart”

0
Duke kthyer kokën pas, na mungojnë ato mbrëmjet dimërore kur ndiqnim fshehurazi Cibonën. Mbi të gjithë, spikaste ai, Drazhen petroviç. Ai djali i ri, aq elegant aq virtuoz. Si Mozart. Pikërisht për këtë mori...

Mbyllet FIS-Kampionati Botëror i Skive Alpin | Kortina 2021!

0
REPORT Dita e 10-te, 21 shkurt Gara: Sllallom per meshkuj Kushtet klimaterike: Diell! Temperatura ne piken e startit : 5°C dhe ne finish 6°C Kondicioni i pistes: Kompakte Skiatoret pjesemarres: 162 nder te cilet edhe disa skiatore nga Shqiperia (Erjon...

(Dita 9) FIS-Kampionati Botëror i Skive Alpin | Kortina 2021!

0
REPORT Dita e nente, 20 shkurt Gara: Sllallom per femra Kushtet klimaterike: Diell ne roundin e pare e me pas fillon debora ne zbritjen e dyte te gares. Temperatura ne piken e startit : 2 - 5°C ,...

(Dita 7) FIS-Kampionati Botëror i Skive Alpin | Kortina 2021!

0
REPORT   Dita e shtate, 18 shkurt Mbas garave “Paralel te Sllallomit Gjigand” per femra, te fituar nga italiania Marta Basino dhe austriakia Katharina Liendsberger ne diten e 5-te, dhe te eventit te skuadrave po ne “Paralel”...

(Dita 4) FIS – Kampionati Botëror i Skive Alpin | Kortina 2021!

0
#VizionSportiv / Ora e Kampioneve REPORT Ne programin e sotem ishin garat e kombinuara (Super-G + Sllallom) si per femrat, qe garuan te parat, ashtu edhe per meshkuj. Duhet thene se edhe sot ky sport dhuroi...

(Dita 3) FIS – Kampionati Botëror i Skive Alpin | Kortina 2021!

0
Dita e trete, 14 shkurt Gara: "Downhill", Zbritja e lire per meshkuj Kushtet klimaterike: Kohe me diell dhe qiell i paster kristal. Temperatura ne piken e startit: -12°C , ne finish -10°C Kondicioni i pistes: bore e ngjeshur...

(Dita 2) FIS-Kampionati Botëror i Skive Alpin | Kortina 2021!

0
Dita e dyte, 13 shkurt Gara: Zbritja e lire per femra Kushtet klimaterike: Kohe me diell dhe qiell te paster Temperatura, ne start: -8°C ; ne finish -9°C Kondicioni i pistes: bore e ngjeshur dhe optimal per garen...

(Aktualitet) FIS- Kampionati Boteror i Skive Alpin | Kortina 2021!

0
FIS - ALPINE WORLD SKI CHAMPIONSHIPS Cortina D`Ampezzo, Italy: February 7 - 21 Me ne fund filloi !!! Pas tre diteve shtyrje garash, per arsye klimaterike, startoi kampionati i skive alpin 2021 ne Kortina, edicioni i...

Leon Spinks (1953-2021), kampioni që mundi Kasius Klein më 1978!

Heroi i nje nate te vetme qe fitoi ndaj te padiskutueshmit Muhamet Ali, mandej me pas nje jete e karakterizuar me ngaterresa dhe fatkeqesi. Kampioni i peshes se rende ne v. 1978 dhe fitues i...

Wimbledon 2008

0
Është finalja më dramatike në historinë e tenisit! 6 Korrik 2008. Luhet finalja e turneut "Wimbledon", midis zvicerianit Roger Federer, nr 1 në botë dhe spanjollit Rafael Nadal nr 2 në botë. Jemi në...

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.