Bota – UEFA European Championship

BOTA - UEFA EUROPEAN CHAMPIONSHIP

(ARKIV) ÇEREKFINALET E KAMPIONATIT EUROPIAN-1972 | SFIDA ANGLI – RFGJ!

Angli – RF Gjermane 1-3 (0-1). 27’ Uli Hoeness 0-1, 78’ Francis Lee 1-1, 84’ (pen) Günter Netzer 1-2, 88’ Gerd Müller 1-3. Gjyqtar: Robert Helies (FRA). Spektatore: 100.000 Me fitoren 1-3, futbollistet gjermanoperendimor moren revanshin per...

EURO 2020 | ITALIA, KAMPIONE E EUROPËS!

0
Mbyllet keshtu sipari i ketij edicioni te kampionatit europian, qe ishte programuar te zhvillohej vitin e kaluar, me Italine kampione, fituese e trofeut mbas 53 vjeteve qe nga viti 1968. Fituese edhe pse mbas...

Euro 2021 | Pas 55 viteve, Anglia më në fund eliminon gjermanët …….

Mbas shortit te hedhur u tha se Grupi "F" ishte grupi i hekurt me Gjermanine, Francen, Portogaline dhe Hungarine. Dy kampione bote dhe nje kampione europe sfidonin njera tjetren. Ne pamje te pare ashtu...

EURO 2021 | Rast i jashtëzakonshëm! Eriksen, luftë për jetën: nga frika në lehtësim,...

0
Mesfushori i Interit u shemb ne toke vetvetiu në minutën e 43-të të ndeshjes midis Danimarkës së tij dhe Finlandës. Pastaj, masazhi i zemrës, heshtja e stadiumit, 12 minuta për ta shpëtuar, nxitimi për...

1983 | R.F.Gjermane – Shqipëri 2-1 (ndeshje e plotë ne Saarbrucken)

  ELIMINATORET E KAMPIONATIT EUROPIAN - 1984 FRANCE 20 Nentor 1983 Saarbrucken Spektatore: 40,000 Gjermania Perendimore - Shqiperi 2-1 (Pjesa pare: 1-1) Shenues: G. Tomori 23' (Sh), KH. Rummenigge 24' (RFGJ) G. Strack 80' (RFGJ) RFGJ H. Schumacher, B. Forster, G....

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.