Foto-Galeri

FOTO-GALERI

Foto e ditës: “Tiranozauri” | 27 vjet që nga shfaqja premierë!

PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR (1945-1990) Si sot, me 4 tetor 1995, 27 vjet me pare ne skenen e Teatrit Popullor do te shfaqej shfaqja “Tiranozuari” e K. Trebeshines. (1995-2022) Regjia: Skenografia: Interpretet: Yllka Mujo Roza Anagnosti Fatos Sela ..... (skeda per tu plotesuar) ©...

Foto galeri e filmit “Kercenimi” | 40 vjet që nga shfaqja!

0
ALMANAKU I FILMIT SHQIPTAR TE KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE"! 40 vite me pare ne kinemate e kryeqytetit ne Tirane do te shfaqej filmi "Kercenimi" 1982-2022 Me poshte kemi mundesuar skeden informative si dhe nje foto galeri te...

Foto e ditës | Piktori i merituar Shaban Hysa ne mesin e dy aktoreve….

0
Foto e dites Rubrika e kesaj faqe e cila sjell foto te vecanta dhe momente te fiksuara ne keto foto nga artiste te ndryshem te skenes dhe ekranit shqiptar. Ne kete foto jane fiksuar piktori, skenografi...

Foto galeri e filmit “Bardhe e zi”!

0
Filmi shqiptar i Kinostudios "Shqiperia e Re" Film i metrazhit te shkurter “Bardhe e zi” Si me poshte skeda informative si dhe nje foto galeri nga ky film: Skenari: Gjergj Xhuvani Regjia: Gjergj Xhuvani Operator: Vangjush Leka Piktor: Bujar Luca Kompozitor: Aleksander...

Foto galeri e filmit “Melodi e pandërprerë”

0
FILMI SHQIPTAR I KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" "Melodi e panderprerre" Prodhim i vitit 1985. Regjia: Fehmi Hoshafi, Skenari: Dhimitër Xhuvani, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Tahsim Hoshafi. Operator: Bashkim Asllani Piktor i dekoreve dhe i kostumeve : Astrit Tota Drejtor: Naim Bardhi Operator...

Foto galeri e filmit “Dasma e shtyrë”!

0
FILMI SHQIPTAR I KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" "Dasma e shtyrë" është një film i prodhuar në vitin 1985. Me poshte skeda informative dhe nje foto galeri e gjere nga ky film Regjia: Mark Topallaj, Skenari: Ndoc Papleka, Producent: Kinostudio...

Foto galeri e filmit “Një ndodhi në port”

0
FILMI SHQIPTAR I KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" "Nje ndodhi ne port" është i prodhuar ne vitin 1980. Si me poshte skeda informative dhe nje foto galeri e gjere nga ky film: Regjia: Hysen Hakani, Skenari: Kadri Piro &...

Foto galeri e filmit “Skëterrë `43”!

0
FILMI SHQIPTAR I KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" Filmi "Skëterrë '43" prodhim i vitit 1980. Me poshte eshte mundesuar skeda informative si dhe nje foto galeri e gjere nga ky film: Regjia: Rikard Ljarja, Skenari: Bashkim Shehu, Producent: Shqipëria e...

Foto galeri e filmit “Lundrimi i parë” | 38 vjet që nga shfaqja!

0
ALMANAKU I FILMIT SHQIPTAR TE KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" 38 vjet me pare ne kinemate e qytetit bregdetar te Durresit do te shfaqej filmi i metrazhit te shkurter "Lundrimi i pare" Ne xhirimin e ketij filmi...

Foto galeri e filmit “Hetimi vazhdon”!

0
Hetimi vazhdon Filmi eshte prodhim i Kinostudios “Shqiperia e Re” – 1988 Me poshte skeda informative si dhe nje foto galeri e gjere nga ky film: Skenari: Fatmir Mborja Regjia: Mark Topallaj Operator: Pellumb Kallfa Piktor: Shyqyri Sako “A. M” Kompozitor;...

Foto profil i aktorit Dashnor Zyberi!

0
Dashnor Zyberi Aktor i roleve dytesore te cilin e gjejme te interpretoje ne filmat si me poshte: 1979 – Ceta e vogel……njeri nga 5 heronjte 1979 - Yje mbi drin....montator 1982 – Shoket……. 1990 – Ngjyrat e moshes……. Fatkeqesisht aktori...

Aktori dhe regjisori Ismet Zusi!

0
Ismet Zusi Aktor dhe regjisor i teatrit, estradave si dhe kinematografise shqiptare Ka nje karriere te gjate artistike rreth 40 vjecare ne skene dhe ekran. Lindi ne qytetin e Lezhes. Fillimet ose kontaktet e para me artin...