Klubet në Europë

KLUBET NË EUROPË

(Arkiv) Shkëndia – Kavalla | Kupa Ballkanike, 1972

Kupa Ballkanike ne rang klubesh, 1972 Eshte edicioni i vitit 1972 kur skuadra jone “Shkendia” ndeshej me ate “Kavalla” te Greqise per Kupen Ballkanike. Takimi i pare ndermjet tyre u luajt me 27 prill ne stadiumin...

2021-2022 | Klubet shqiptare në Kupat e Europës!

Klubet shqiptare ne Kupat e Europes  Ne kete edicion, 4 jane skuadrat qe marrin pjese ne Kupat e Europes. Skuadra kampione ne fuqi Teuta ne “Champions League” dhe Partizani, Vllaznia e Laci ne trofeun e...

(VIDEO ARKIV) Dinamo – Sporting Lisbona | Kupa U.E.F.A 1985-1986!

0
Kronika e ndeshjes si me poshte: Kupa UEFA 1985-1986 | Dinamo – Sporting 0-0! Nje ndeshje e mire se ciles i mungoi fitorja. Tirane: e merkure, 23 tetor 1985 Ndeshja e pare e turit te dyte. Stadiumi...

1964-1965 | PARTIZANI NE KUPEN E KAMPIONEVE!

Futbolli ne Shqiperi lindi ne Shkoder por me vone Partizani e ktheu kete loje  te magjishem. Jane vitet e arta te skuadres simbol, me emer ne futbollin shqiptar ku ne radhet e saj u...

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.