KOMBËTARJA KUQ E ZI (ARKIV)

KOMBËTARJA KUQ E ZI (ARKIV)

Historike! Shqipëria në Europian! | Tepër e bukur për të qënë e vërtetë!

0
E vertete si drita e diellit dhe historike! Kombetarja shqiptare ndonese me nje perberje nga trojet jashte atdheut meme, kualifikohet per te dyten here ne europianin e 2024-s! Kesaj rradhe bindeshem, madje si fituese...

(VIDEO) 1964 | Ndeshja e parë deputuese e Kombëtares për Kupën e Botës..

0
Eshte e diele, 24 maj 1964. Ne stadiumin e Roterdamit “De Kuip” ne pranine e 31.000 shikuesve zbresin ne fushen e gjelbert Holanda dhe Shqiperia. Per Kombetaren tone kjo eshte ndeshja e pare zyrtare ne...

Foto e dites | Pano dhe Shnelinger!

Foto e dites: Nje foto e shkeputur nga sfida Shqiperi - RF Gjermani, luajtur ne stadiumin kombetar "Qemal Stafa" ne Tirane me 17 shkurt 1971 ne kuadrin e ndeshjeve eliminatore per Kampionatin Europian te Futbollit. Skuadrat...

(ARKIV) Foto e ditës | 1972, RP Kinë – Perfaqësuesja e Tiranës!

Ekipi perfaqesues i te rinjve te RD Kines zhvillon ndeshjen e pare ne kuadrin e miqesoreve ne vendin tone, ne baze te marreveshjes midis Komitetit te kultures fizike e sporteve te RP Shqiperise dhe...

(VIDEO) Retrospektivë Italia `90 | Poloni – Shqipëri, goli në min. 78-të i jep...

0
Poloni – Shqiperi, goli ne min. 78-te i jep fund rezistences shqiptare! Eshte 19 tetor 1988, data qe shenon fillimin e eliminatoreve per zonen europiane. Kombetarja Shqiptare starton ndeshjet e saja per boterorin Italia `90...

Foto reportazh nga Shqipëri – R. F. Gjermane 1-2 më 1983

0
30 Mars 1983                                                               ...

Ne dhe Gjermania | Pjesa e 6-te / #2

0
(pjesa e 6-te / #2) Pak para ndeshjes Ora shënon 12.30. Trotuari i gjerë përpara biletarisë së tribunës veriore, ajo që sheh përballë radiotelevizionit është i mbushur me njerëz. Pakica e tyre, përpiqen të blejnë biletë...

Ne dhe Gjermania | Pjesa e 6-të / #1!

0
#VizionSportivOraKampioneve   (pjesa e 6-te / #1) Përsëri në të njëjtin grup Nuk përbën më çudi që, shorti i eliminatoreve në futboll, shpesh bën kapriçio fëmije. Në rastin e Kombëtares së futbollit, një dorë e padukshme, shpesh i...

1948! | Kombëtarja në Kampionatin e X–të Ballkanik dhe të Europës Qëndrore!

0
Ky vit eshte i dendur me takime nderkombetare. Zhvillohet kampionati i Europes Qendrore ne futboll ne te cilin merr pjese edhe skuadra jone perfaqesuese se bashku me perfaqesueset: Rumani, Bullgari, Jugosllavi, Hungari, Poloni dhe Çekosllovaki. Me 2...

(VIDEO) RF Gjermane – Shqiperi 8-0 (ndeshje e plotë)!

0
Eliminatoret e Kampionatit Boteror - Spanje `82 18.11.1981 - Dortmund. Ora: 15:30. Gjyqtari: Björnestad (Norvegji). Spektatore: 40.000 Gjermania Perendimore: Immel, Kaltz (60. Matthäus), Stielike, Kh. Förster, Briegel, Dremmler, Breitner, Magath, Kh. Rummenigge (51. Milewski), K. Fischer, Littbarski. Tr: Jupp Derval Shqiperia:...

Ne dhe Gjermania – pjesa e pestë

0
Rikthim në vendin e krimit! Përdoret shpesh si frazë në kriminalistikë dhe cilëson se, vrasësi rikthehet në vendin e krimit. Po ta përqasim me histori futbolli, në fakt aty, u kthye edhe viktima!     ...

Ne dhe Gjermania – pjesa e katërt

0
"Restart" Rifillim! Në kuptimin se Kombëtarja, do të rikthehet të luajë për eliminatore botërorësh dhe europianësh, pas dhjetë vitesh. Gjithashtu, që do të përballeshim me Gjermaninë, ishte sikur ta nisnim aty ku e lamë para...

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.