Foto galeri e teatrit “Epoka para gjyqit” | 43 vjet nga shfaqja premierë!

PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR Fakte dhe deshmi per tere brezat 43 vjet me pare, me 14 dhjetor...

Foto nga teatri “Don Gjoni” | 76 vjet që nga shfaqja...

0
PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR Fakte dhe deshmi per tere brezat 76 vjet me...

Foto nga shfaqja “Nderi i familjes” | 70 vjetori i premierës!

0
PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR Faktwe dhe deshmi per tere brezat! Data 10 dhjetor...

(VIDEO) Yje të skenës | Violeta Deda (1953-2008)

0
___________________ Pjese nga rubrika dedikuar artisteve te medhenj shqiptar "Yje te skenes"...

Foto batuta | …….shqiptarët për Shqipëri, ja të vdesin, ja të...

0
Robrika: Foto batuta! Argetim, humor, dhe sarkazem! Kesaj radhe kemi zgjedhur njeren nga...

Foto batuta | …këta pandehin që jemi si gomerët që i...

0
Foto batuta eshte edhe rubrika me argetuese e faqes, e cila...

Shkrimet e fundit për Kinemanë & Sportin

KLEOPATRA DOKLE | VAJZA E VALEVE JONIANE DHE NUSJA E KENGEVE LUMJANE TE KUKESIT!

Kleopatra Skarço-Dokle, Kengetare / aktore. Vajza e valëve joniane dhe nusja e këngëve lumjane të Kukësit. Shembulli i bashkimit shqiptar, Veri-Jug. Lindi me 17 dhjetor 1949...

“JOVAN BREGU” (BATUTAT)

| Kinematografia Shqiptare ne Dailymotion Kinematografia Shqiptare, Arti Skenik dhe Sporti Batutat te "Xhaxhi Vanit" te interpretuar me mjeshtri nga Roland Trebicka ne komedine "Pallati 147" ...

VAÇE ZELA – “LEMZA”

(INTERVAL MUZIKOR) | Kinematografia Shqiptare Kinematografia Shqiptare, Arti Skenik dhe Sporti Festivali i 1-re i Kenges ne RTSH - 1962 Vace Zela - "Lemza" Muzika: Agim Krajka Teskti: Haxhi...

EMA QAZIMI – KUSH ME NJEH MUA

(ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT) | Kinematografia Shqiptare Kinematografia Shqiptare, Arti Skenik dhe Sporti Follow INTERVAL MUZIKOR Ema Qazimi - Kush me njeh mua Festivali i 11-te i Kenges...

(HUMOR) KUNATI I SHOKUT XHEMAL

#Kinematografia Shqiptare Kinematografia Shqiptare, Arti Skenik dhe Sporti Follow #Estrada profesioniste e qytetit te Shkodres #Skec - #Humor - #komedi #KinematografiaShqiptare

JOLANDA DHAMO NE KENGE

#KinematografiaShqiptare Kinematografia Shqiptare, Arti Skenik dhe Sporti #ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT Disa minuta me kengetaren Jolanda Dhamo Follow us : Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/ Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

Profil i regjisorit Kristaq Dhamo (1933-2022)!

Kristaq Dhamo (1933 - 2022)  Regjisor, kritik arti, mban titullin e larte: Artist i Popullit. Lindi më 20 Pril 1933 në Fier. Mbasi mbaroi Liceun artistik...

ISMAIL ZHABJAKU

(1932 – 1992) Ismail Zhabjaku lindi më 4 mars të vitit 1932 në Shkodër, është regjisor, skenarist dhe aktor . Eshte nje emer i madh...

Në kujtim të operatorit Ilia Terpini (1938-2018) !

Ilia Terpini (1938 - 2018) Operatori i Kinostudios “Shqiperia e Re”. Nje jete te tere me syrin ne aparatin e xhirimit. Lindi me 25 dhjetor. Mbaroi fakultetin...

IBRAHIM MUÇAJ | REGJISORËT E MËDHENJ SHQIPTARË!

Ibrahim Mucaj (1944 - 2010) Regjisor / Artist i merituar. Nje emer i madh ne rregjizuren shqiptare, per filmin artistik dhe dokumentarin. Lindi në Vlorë më...

Shkrime në fokus

Komentet e fundit

error: Content is protected !!