(VIDEO) Filmi “Gratë pa emra”!

  "Gratë pa emra" (Donne senza nome) është një film dramatik italian i vitit 1950...

(VIDEO) Filmi “Rrethimi i vogël”!

0
  Filmi "Rrethimi i vogël" prodhim i vitit 1986. Skenari: Ruzhdi Pulaha Operator:...

(VIDEO) Komedia “Martesa e avokatit”!

0
  Komedia e shkurter "Martesa e avokatit" Regjia: Fatos Haxhiraj Skenografia: Agim Zajmi...

(VIDEO) Filmi TV “Velat e bardha”!

0
  Filmi TV per femije "Velat e bardha" TVSH - Radiotelevizioni Shqiptar (Film...

(VIDEO) Yje të skenës | Profil i artistit Zija Grapshi!

0
  YJE TE SKENES - PROFIL! Zija Grapshi Aktor i Estrades se Tiranes,...

Profil i operatorit Bardhyl Martiniani (1941 – 2022)

0
Bardhyl Martiniani (1941-2022) Operator i filmit dokumentar, kronikal dhe artistik ne Kinostudio...

Shkrimet e fundit për Kinemanë & Sportin

(VIDEO) 1980! Festivali i 19-të i Këngës në RTSH!

  Festivali i 19-të në RTSH Teatri i Operas Dhe Baletit, TIRANE Prezantuesit: Silvana Braçe & Dhimitër Gjoka TV/Radio: TVSH / Radio Tirana Festivali i 19-të i Këngës...

(Jashtë kamerave) Jonida Çobani – Gjoka, vajza e panjohur e dy aktorëve të mirënjohur!

JASHTE KAMERAVE! Quhet Jonida Gjoka dhe eshte aktiviste. Pak ndofta e dine se zonja ne fjale eshte e bija e aktoreve te mirenjohur Mirketa Cobani...

Liljana Cingu (1950-2024) | Perëndesha e valles shqiptare!

Liljana Cingu Valltare e shquar, soliste e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit, Ansambli Popullor i Kengeve dhe Valleve. “Mjeshtre e madhe” dhe “Nderi i Kombit” Lindi ne...

TEATRI NE EKRAN | “NJERIU QE HUMBI EMRIN”!

SHIKOJE VIDEON E PLOTE TEK LINKU PRANE:  https://www.patreon.com/posts/teatri-ne-ekran-97447168utm _medium=clipboard_copy&utm _source=copyLink&utm_campaign=postshare_creator&utm_ content=join_link Komedia: Njeriu qe humbi emrin" nga Dimitriu Solomon. Shqiperoi: Dionis Bubani Interpreton Turpa e Teatrit Profesionist "Bylis" - Fier Regjia:...

(VIDEO) Filmi “Të mos heshtësh”!

  Filmi "Të mos heshtësh" prodhim i vitit 1985. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Nexhati Tafa, (Copyright) Producent: Kinostudio "Shqipëria e Re" Muzika: Hajg Zaharjan. INTEPRETOJNE Matilda Makoçi ... Silvi Ndriçim Xhepa...

Vangjush Valla | Operator i filmave artistikë dhe vizatimorë!

Vangjush Valla Piktor, operator i filmit artistike dhe vizatimore! Lindi ne Korce ne vitin 1948. Mbaroi Insitutin e Larte te Arteve per artet figurative. Filloi ne kinematografi si...

(VIDEO) 1971! Festivali i 10-të i Këngës në RTSH!

  FESTIVALI I 10-te I KENGES NE RTSH Prezantuesit: Edi Luarasi & Viktor Zhusti TV/Radio: TVSH / Radio Tirana Festivali i 10-te i Kenges ne Radio e...

(VIDEO) 1973! Festivali i 12-të i Këngës në RTSH!

  FESTIVALI I 12-te I KENGES NE RTSH Prezantuesit: Flutura Cangu dhe Pandi Siku TV/ Radio: TVSH / Radio Tirana Festivali i 12-te i Kenges ne Radio...

Kolona zanore e filmit “Beni ecën vetë” | 49 vjet që nga shfaqja premierë!

  Sivjet behen 49 vjet qe nga shfaqja premiere e filmit shume te bukur dhe edukativ "Beni ecen vete". (1975-2024) Me rastin e ketij pervjetori...

Xhixhi Riva (1944-2024) “bubullimë” e futbollit Italian!

Gazetari i mirenjohur italian, Xhani Brera e ka pagezuar Xhixhi Riven “rombo di tuono” – bubullime, shkreptime! Shuhet nje tjeter yll i futbollit boteror, ai...

Shkrime në fokus

Komentet e fundit


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

error: Content is protected !!