Shqiptare – Intervista

SHQIPTARE - INTERVISTA

Gerd Mueller (1945-2021) | In Memoriam!

Gerhard Mueller (3 nentor 1945 - 15 gusht 2021 Sulmuesi legjendar i perfaqesueses gjermane nderroi jete ne moshen 75 vjecare ne oret e para te se dieles se 15 gushtit, lajmin e ka dhene pikerisht ...

Transformimi i papritur fizik i holandezit Wesley Sneijder “Sniper”!

0
Cfare ka ndodhur me holandezin Uesli Shnajder ose ashtu sic e quanin shoket me nofken “Shnajper” ? Sapo ka mbushur 37 vjec, por nga ana fizike ka kohe qe nuk eshte me ashtu sic jemi...

Beatles i pestë me nr 7të!

0
Do të doja që njerëzit të më kujtonin për ato që kam bërë në fushë...''. Janë fjalët e George Best, një prej figurave më kontroverse të historisë së futbollit dhe sigurisht, i vetmi i...

Zlatan Ibrahimovic` | Protagonisti!

Krejt tjeter nga C. Ronaldo apo Messi, nese do flasim per protagonistin aktual, do te veconim Zlatan Ibrahimovic`, lojtari pa moshe qe po e udheheq Milan drejt titullit "Scudetto". Grinte, personalitet, perhere shenues, teknike,...

18 VJEÇARI FELICE LEVRATO | FUTBOLLISTI ME GJUAJTJET E RENDA “BOMBE”!

0
  1924 –Paris Fituesi i medaljeve te arta do te jete Uruguaji, madje me kete fitore parlamenti do te deklaroje feste kombetare !!! Fillon keshtu te hyje ne skene futbolli sudamerikane. Por njeri nga elementet me terheqese...