Shqiptare – Kampionati (ARKIV)

SHQIPTARE - KAMPIONATI (ARKIV)

(VIDEO) KAMPIONATI KOMBËTAR I FUTBOLLIT | SEZONI 1970-1971!

0
Kampionati Kombetar i Futbollit (1970-1971) Operator: Agim Fortuzi / Rakip Zeneli / Petraq Lubonja / Dhimiter Lala As. operator: Shefki Pellumbi Montazhi: Agim Fortuzi Teksti: Ismet Bellova Formulonjese muzike: Metie Dautaj Operator zeri: Vnagjel Leka Kinostudio "Shqiperia e Re" - 1971 ___________________ Vizion...

“Plasi në Kucovë”! | Naftëtari – Dinamo, ndeshja vendimtare që shënoi fundin e një...

NGJARJE NGA FUTBOLLI, PA NGJASHMERI NJERA ME TJETREN! Nje batute e filmit “Gjeneral Gramafoni” do te thote, “Plasi ne Kucove”! 10 vjet me vone nga dalja e atij filmi, batuta do te marre permasat e nje...

1986 | 17 Nëntori – Partizani, ndeshja e javës së 12-të, ku Genci Tomori...

HISTORI KAMPIONESH PA NGJASHMERI NJERA ME TJETREN! Kampionati 1986-1987 Partizani - 17 Nentori ka qene gjithnje nje sfide, nje ndeshje e madhe, nje perplasje e zhurmeshme para dhe pas takimit te tyre. Nje ndeshje ku mund...

1971-1972 | Kampionati Kombëtar i Futbollit (Pjesa e pestë)

0
Pjesa e 5-te Javet 23-te; 24-te; 25-te;  Java e 23-te 14 maj 1972 KRYESON “VLLAZNIA” Komenti i kesaj jave. Java e 23-te e kampionatit kombetar te futbollit per kategorine e pare solli ndryshime ne tabelen e klasifikimit, sidomos tek ekipet...

FOTO E DITËS | PARTIZANI KAMPION 2022-2023!

0
Skuadra e "Partizanit" kurorezohet Kampion i Shqiperise per sezonin futbollistik 2022-2023. Eshte titulli i 17-te i "Demave" qe e fitojne pikerisht me 29 maj 2023 ne fushen e tyre "Arena e Demave" kunder "Teutes" se...

1971-1972 | Kampionati Kombëtar i Futbollit (Pjesa e katërt)

0
Pjesa e 4-te Javet 19-te, 21-te, 22-te Java e 19-te 26 mars 1972 Ne kete jave kryesuesja e klasifikimit mbetet 17 Nentori por tani Vllaznia e ka shkurtuar distancen me vetem 1 pike. Dinamo – Besa 1-0 Ne stadiumin kombetar...

1971-1972 | Kampionati Kombëtar i Futbollit (Pjesa e tretë)

0
Pjesa e trete Javet 17-te dhe 18-te Java e 17-te 5 mars 1972 Nje nga ndeshjet me te rendesishme te javes se 17-te te kampionatit kombetar ishte ajo qe u luajt ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa” te dielen...

1971-1972 | Kampionati Kombëtar i Futbollit (Pjesa e dytë)

Pjesa e dyte Faza e dyte: Javet 14-16 Shifra, fakte, krahasime. Faza e dyte nis me keto statistika: Gjate fazes se pare te kampionatit te 26 -te te futbollit u shenuan gjithsejt 205 gola, ose dhjete me shume...

1971 – 1972 | Kampionati Kombëtar i Futbollit (Pjesa e pare)!

Sezoni i Kampionatit 1971-1972. 1972, eshte viti i futbollit shkodran me Vllaznine qe do te fitoje jo vetem titullin kampion por edhe kupen e Republikes. Suksesi i kesaj skuadre, perkon me ato te skuadres se...

(Arkiv) Kampionati i 6-të Kombëtar i Futbollit, 1950!

Kampionati i 6-te kombetar i futbollit, 1950! Me 1950, ne horizontin e futbollit tone duket nje skuader e re. Eshte “Dinamo” e Ministrise se Puneve te Brendeshme. Vec Partizanit dhe Vllaznise, edhe ajo pretendon per titull. Deri...

(Arkiv) Kampionati i 5-të Kombëtar i Futbollit, 1949!

Ne kampionatin kombetar marrin pjese nente skuadra: “Partizani, “Durresi”, “Shkodra”, “Tirana”, “Kavaja”, “Korca”, “Elbasani”, “Fieri”, “Shijaku”. Skuadrat ne kete edicion marrin emertimet e qyteteve. Edhe ne kete kampionat vazhdon dueti Partizani-Vllaznia”, ku kerkojne te futen...

(Arkiv) Kampionati i 4-te Kombetar i Futbollit, 1948!

Viti 1948 Ky kampionat zhvillohet si dy vjet me pare, perseri ne dy grupe. Ne grupin "A" bejne pjese: Partizani, Vllaznia, 17 Nentori, Ylli i kuq i Durresit, Dinamo e Korces dhe Besa e Kavajes; Kurse ne...

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.