Shqiptare – Kupa

SHQIPTARE - KUPA

(VIDEO ARKIV) 1972 | Finalja e Kupës së Republikës | R. Ragami realizuesi i...

1972 | Finalja e Kupës së Republikës Vllaznia - Besa  Aspekte nga njera prej finaleve me dramatike ne futbollin shqiptar ku u vendos edhe nje rrekord: Ramazan Rragami shenon 7 penallti, 2 gjate 90-te minutave dhe...

(Arkiv) 1985 | Finalja e Kupës së 32-të e Republikes në Futboll!

Faqe nga “Sporti Popullor” Flamurtari – Nje emer i ri, i merituar midis fituesve! Stadiumi “Labinoti” i qytetit te Elbasanit dhe kampioneve ne fuqi, javen qe kaloi jetoi perseri nje feste te bukur sportive. Pasditja e 8...

(Arkiv) Kupa e 32-të e Republikës në Futboll – 1985 | Gjysmëfinalet!

0
Premiera e finales se madhe Partizani - Flamurtari Vertete! Ka qene kjo finale ku per here te pare ndesheshin Partizani – Flamurtari. Ishte kjo nje premiere e Kupes se Republikes, finalja e se ciles u...

Kupa e Shqipërisë | Episode interesante nëpër vite!

Edicioni 1952. Ne cerek finalet me ndeshje te vetme, te dielen 5 tetor, u takuan Dinamo dhe Partizani: takimi mbaroi 0-0 pas plot 3 koheve shtese prej 15 minutash secili. Ne ato kohera nuk kishte...
Futboll-1972

FUTBOLL FINALJA E KUPËS SË REPUBLIKËS 1972 | “VLLAZNIA” FITUESE, R.RRAGAMI ARKITEKTI I SAJ!

0
Nga : Arian Muraj Në të vërtetë, Besës vetëm një titull i mungonte që të mund të quhej zyrtarisht një fuqi e futbollit shqiptar. Vllaznia, Tirana, Skënderbeu, Partizani, Dinamo, ishin titullarët e Shqipërisë, në kupa...
Futboll-1972

Ndeshjet e para gjysmefinale te Kupes se Republikes

0
Udhetojme prapa ne kohe, ne edicionin e v. 1972. Mbas ndeshjeve te para te gjysmefinaleve, si gjithmone ne raste te tilla, del vetvetiu pyetja se cilat nga 4 skuadrat ka mundesi per te kaluar ne...

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.