Sporti – Video

VIDEO - SPORT

(VIDEO) 1964 | Ndeshja e parë deputuese e Kombëtares për Kupën e Botës..

0
Eshte e diele, 24 maj 1964. Ne stadiumin e Roterdamit “De Kuip” ne pranine e 31.000 shikuesve zbresin ne fushen e gjelbert Holanda dhe Shqiperia. Per Kombetaren tone kjo eshte ndeshja e pare zyrtare ne...

(VIDEO) Luiza Gega, shqiponja që fluturoi në Mynih | Shqipëria kampione e Europës!

0
Atletike: 3000m / pengesa VIDEO SI ME POSHTE   Eshte 20 gusht. Ne stadiumin e Mynihut ne Gjermani zhvillohen garat e dites se fundit ne Atletike per Kampionatin Europian te edicionit te 25-te. Ne garen e 3000 metrave me...

(VIDEO ARKIV) 1972 | Finalja e Kupës së Republikës | R. Ragami realizuesi i...

1972 | Finalja e Kupës së Republikës Vllaznia - Besa  Aspekte nga njera prej finaleve me dramatike ne futbollin shqiptar ku u vendos edhe nje rrekord: Ramazan Rragami shenon 7 penallti, 2 gjate 90-te minutave dhe...

(VIDEO) Retrospektivë Italia `90 | Poloni – Shqipëri, goli në min. 78-të i jep...

0
Poloni – Shqiperi, goli ne min. 78-te i jep fund rezistences shqiptare! Eshte 19 tetor 1988, data qe shenon fillimin e eliminatoreve per zonen europiane. Kombetarja Shqiptare starton ndeshjet e saja per boterorin Italia `90...

Jurgen Sparwasser dhe sfida në mes vëllezërve, (‘ein kampf zwischen brüdern)! #2

“Ne kunder vetvetes”: Hamburg: 22 qershor 1974. Me shaka, Sparwasser kishte deklaruar nëse ne epitafin e varrit te tij pa emer do te shkruhej vetem fjalet ”Hamburg, 22 qershor 1974” , të gjithë do ta...

(VIDEO ARKIV) Dinamo – Sporting Lisbona | Kupa U.E.F.A 1985-1986!

0
Kronika e ndeshjes si me poshte: Kupa UEFA 1985-1986 | Dinamo – Sporting 0-0! Nje ndeshje e mire se ciles i mungoi fitorja. Tirane: e merkure, 23 tetor 1985 Ndeshja e pare e turit te dyte. Stadiumi...

(VIDEO) RF Gjermane – Shqiperi 8-0 (ndeshje e plotë)!

0
Eliminatoret e Kampionatit Boteror - Spanje `82 18.11.1981 - Dortmund. Ora: 15:30. Gjyqtari: Björnestad (Norvegji). Spektatore: 40.000 Gjermania Perendimore: Immel, Kaltz (60. Matthäus), Stielike, Kh. Förster, Briegel, Dremmler, Breitner, Magath, Kh. Rummenigge (51. Milewski), K. Fischer, Littbarski. Tr: Jupp Derval Shqiperia:...

(VIDEO) KRONIKA E NDESHJES SHQIPERI – RF GJERMANE 0-0 (1967)!

#KombetarjaKuqZi#Loro Borici    #PanajotPano U.E.F.A Eliminatoret e Kampionatit Europian 17 dhjetor 1967 Tirane: stadiumi kombetar "Qemal Stafa" Gjyqtari kryesor i takimit: Ferdinand Marschall (Austria). Shikues: 28.000 SHQIPERI - RFGJ 0-0 Shqiperia: Dinella, Gjinali, Jorgaqi, Shllaku, Vaso, Mema, Ramazan Rragami, Pano, Zhega,...

(FUTBOLL) R.F.GJERMANE – SHQIPERI 2-1 | NE SAARBRUCKEN

ELIMINATORET E KAMPIONATIT EUROPIAN - 1984 FRANCE 20 Nentor 1983 Saarbrucken Spektatore: 40,000 Gjermania Perendimore - Shqiperi 2-1 (Pjesa pare: 1-1) Shenues: G. Tomori 23' (Sh), KH. Rummenigge 24' (RFGJ) G. Strack 80' (RFGJ) RFGJ H. Schumacher, B. Forster, G....

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.