Sporti – Video

VIDEO - SPORT

Jurgen Sparwasser dhe sfida në mes vëllezërve, (‘ein kampf zwischen brüdern)! #2

“Ne kunder vetvetes”: Hamburg: 22 qershor 1974. Me shaka, Sparwasser kishte deklaruar nëse ne epitafin e varrit te tij pa emer do te shkruhej vetem fjalet ”Hamburg, 22 qershor 1974” , të gjithë do ta...

(VIDEO ARKIV) Dinamo – Sporting Lisbona | Kupa U.E.F.A 1985-1986!

0
Kronika e ndeshjes si me poshte: Kupa UEFA 1985-1986 | Dinamo – Sporting 0-0! Nje ndeshje e mire se ciles i mungoi fitorja. Tirane: e merkure, 23 tetor 1985 Ndeshja e pare e turit te dyte. Stadiumi...

(VIDEO) RF Gjermane – Shqiperi 8-0 (ndeshje e plotë)!

0
Eliminatoret e Kampionatit Boteror - Spanje `82 18.11.1981 - Dortmund. Ora: 15:30. Gjyqtari: Björnestad (Norvegji). Spektatore: 40.000 Gjermania Perendimore: Immel, Kaltz (60. Matthäus), Stielike, Kh. Förster, Briegel, Dremmler, Breitner, Magath, Kh. Rummenigge (51. Milewski), K. Fischer, Littbarski. Tr: Jupp Derval Shqiperia:...

(VIDEO) KRONIKA E NDESHJES SHQIPERI – RF GJERMANE 0-0 (1967)!

#KombetarjaKuqZi#Loro Borici    #PanajotPano U.E.F.A Eliminatoret e Kampionatit Europian 17 dhjetor 1967 Tirane: stadiumi kombetar "Qemal Stafa" Gjyqtari kryesor i takimit: Ferdinand Marschall (Austria). Shikues: 28.000 SHQIPERI - RFGJ 0-0 Shqiperia: Dinella, Gjinali, Jorgaqi, Shllaku, Vaso, Mema, Ramazan Rragami, Pano, Zhega,...

(FUTBOLL) R.F.GJERMANE – SHQIPERI 2-1 | NE SAARBRUCKEN

ELIMINATORET E KAMPIONATIT EUROPIAN - 1984 FRANCE 20 Nentor 1983 Saarbrucken Spektatore: 40,000 Gjermania Perendimore - Shqiperi 2-1 (Pjesa pare: 1-1) Shenues: G. Tomori 23' (Sh), KH. Rummenigge 24' (RFGJ) G. Strack 80' (RFGJ) RFGJ H. Schumacher, B. Forster, G....