Gëzuar 11 vjetorin “Kinematografia Shqiptare”!

0
1178

GEZUAR “KINEMATOGRAFIA SHQIPTARE”

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Data 27 shkurt shenon ditelindjen e faqes sone “Kinematografia Shqiptare” ne Facebook e cila mbush sot 10 vjet qe nga dita e 27 shkurtit te v. 2013, kur u hap per here te pare!

Falenderojme nga zemra te gjithe administratoret e
bashke-autoret, qe punuan dhe kontribuan gjate gjithe ketyre viteve, si dhe ato qe vazhdojne te punojne e menaxhojne edhe kete Ueb Sajt!

Kinematografia Shqiptare eshte nje faqe serioze qe paraqet cdo gje rreth Kinemase, skenes dhe ne pergjithesi artit shqiptar.

Vëndi i duhur ku qëndron arti skenik dhe dishepujt e tij!
Filma, Teatër, Dokumentarë, Komedi, Humor, Muzikë, Festivale të Këngës ne RTSH, Profile Artistesh ne fusha te ndryshme si dhe një vënd i veçantë nga Kinematografia Botërore (klasike, neorealizmi italian, filma francez, melodrama hollivudiane etj ).

Hapat e para te “Kinematografia Shqiptare” ne Facebook, qe nga viti 2013!

“K.SH” ka lindur nga pasioni i nje grupi shokesh per artin skenik shqiptar, ne vecanti Kinemane, me deshiren e mire per ta prezantuar ate dhe percjellur tek brezat e ardheshem, tek te gjithe artedashesit shqiptar punen dhe krijimet e pamohueshme te artit tone skenik, te artisteve dhe aktoreve te cilet kjo faqe i kujton me nderim dhe rrespekt.

2013 – 2024!

Nje pune kolosale eshte bere ne “K.SH” gjate tere kesaj kohe, sidomos ne fillimet e saja, ore te zgjatura, nete te vona, vit pas viti per te ardhur deri ketu ne kete faqe publike profesionale qe kemi sot, te frekuentueshme madje nga vete artiste te fushave te ndryshme, aktore, regjisore, stafi prapa kamerave, kengetare, kompozitore, piktor ….vecse kenaqesi dhe privilegj! 

Ndani edhe ju me publikun opinionin tuaj ne lidhje me faqen
“Kinematografia Shqiptare”!

Ju mirepresim!

Na ndiqni / Follow us:
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.