Kinema – Shqiptare – Komedi – Humor

KOMEDI - HUMOR

(VIDEO) Komedia “Martesa e avokatit”!

0
  Komedia e shkurter "Martesa e avokatit" Regjia: Fatos Haxhiraj Skenografia: Agim Zajmi "Piktor i Popullit" Interpretojne: Roland Trebicka.........Avokati, z. Piterson Marjeta Ljarja.......zonjusha e pare konkurrente Jetmira Lubonja (Dusha).........zonjusha e dyte konkurrente Luiza Hajati.........zonjusha e trete, konkurrente Luljeta Hoxha........ Fadil Kujofsa........sherbyesi, Xhejms _______________ Kinematografia Shqiptare...

(Humor) Buzëqeshje në vite (Pj. 6-të)

0
SHIKOJE VIDEON DUKE KLIKUAR MBI LINKUN PRANE: https://www.patreon.com/posts/buzeqeshje-ne-6-95239911?utm_medium=clipboard_copy&utm_source=copyLink&utm_campaign=postshare_creator&utm_content=join_link BUZEQESHJE NE VITE Pjesa e 6-te Cikel emisionesh humori realizuar nga RTSH Kolazh me skece dhe humor nga estradat e ndryshme ne vite. Drejtuese : Aulona Minga            SHIKOJE VIDEON...

(Humor) Buzëqeshje në vite (Pj. 3)

0
SHIKOJE VIDEON DUKE KLIKUAR MBI LINKUN PRANE: https://www.patreon.com/posts/buzeqeshje-ne-3-95239640?utm_medium=clipboard_copy&utm_source=copyLink&utm_campaign=postshare_creator&utm_content=join_link BUZEQESHJE NE VITE  Pjesa e 3-te Cikel emisionesh humori realizuar nga RTSH Kolazh me skece dhe humor nga estradat e ndryshme ne vite. Drejtuese : Aulona Minga Ne studio: Koco Devole ne rolin...

(Kamera e fshehtë) Atentate aktorëve!

0
Nje video klip i shkeputur nga nje kamera e fshehte. Aktori i humorit Arqile Lipe u ben "atentate" me pistolete kolegeve aktore Bujar Kapexhiut, Agim Qirjaqit, Birce Haskos dhe Robert Ndrenikes Video i viteve `90-te Kerkojme te falur...

(VIDEO ) “E SHTUNA GAZMORE E NJË QYTETI” | SHKODRA

0
SHIKOJE VIDEON KETU TEK LINKU : https://www.patreon.com/posts/shkodra-e-shtuna95197107utm_medium=clipboard_copy&utm_source=copyLink&utm_campaign=postshare_creator&utm_content=join_link Cikeli i varietese ne Radiotelevizionin Publik Shqiptar te fundviteve `90-te "Shtuna gazmore e nje qyteti" - Shkodra Aktoret e humorit dhe kengetaret shkodranë Skenari: Filip Cakulli, Koco Devole dhe Mirush Kabashi Udheheqes...

(VIDEO) “E SHTUNA GAZMORE E NJË QYTETI” | VLORA

0
SHIKOJE VIDEON DUKE KLIKUAR LINKUN PRANE https://www.patreon.com/posts/vlora-e-shtuna-e-95237953?utm_medium=clipboard_copy&utm_source=copyLink&utm_campaign=postshare_creator&utm_content=join_link Cikeli i varietese ne Radiotelevizionin Publik Shqiptar te fundviteve `90-te "Shtuna gazmore e nje qyteti" - Vlora Aktoret e humorit dhe kengetaret vlonjate Skenari: Filip Cakulli, Koco Devole dhe Mirush Kabashi Udheheqes artistik:...

(VIDEO) E SHTUNA GAZMORE E NJË QYTETI | KORÇA!

0
  Cikeli i varietese ne Radiotelevizionin Publik Shqiptar te fundviteve `90-te "Shtuna gazmore e nje qyteti" - Korca Aktoret e humorit dhe kengetaret korcare Skenari: Filip Cakulli, Koco Devole dhe Mirush Kabashi Udheheqes artistik: Osman Mula Drejtor ekonomik: Arben...

(VIDEO) “E SHTUNA GAZMORE E NJË QYTETI” | DURRËSI!

0
SHIKOJENI VIDEON KETU TEK LINKU PRANE: https://www.patreon.com/posts/durresi-e-shtuna-95237475?utm_medium=clipboard_copy&utm_source=copyLink&utm_campaign=postshare_creator&utm_content=join_link Cikeli i varietese ne Radiotelevizionin Publik Shqiptar te fundviteve `90-te "Shtuna gazmore e nje qyteti" - Durresi Skenari: Filip Cakulli, Koco Devole dhe Mirush Kabashi Udheheqes artistik: Osman Mula Drejtor ekonomik: Arben Tafili Producent...

(VIDEO) “E SHTUNA GAZMORE E NJË QYTETI” – BERATI!

0
"Shtuna gazmore e nje qyteti" Estrada e Beratit me aktoret e humorit te ketij qyteti ku spikasin: Cekja dhe Pranvera Veizi" />   Cikeli i varietese ne Radiotelevizionin Publik Shqiptar te fundviteve `90-te "Shtuna gazmore e nje qyteti" Skenari:...

(VIDEO) Telekomedia “Mirela”!

TELEKOMEDIA MUZIKORE "MIRELA" Prodhim i Radiotelevizionit Shqiptar - TVSH, 1988 Skenari dhe regjia: Leka Bungo Operator: Pali Kuke Kompozitor: Aleksander Lalo Autor i vargjeve: Jorgo Papingji Telekomedi muzikore Interpretojne aktoret e Teatrit te Estrades Tirane Shpresa Berdellia; Agim Bajko; Vasillaq Vangjeli; Veli...

Na ishte njëhere Estrada e Ushtarit (1962-1992) | Histori 30 vjecare nga një e...

Estrada e Ushtarit. Pak histori nga e kaluara! Institucion teatror profesionist i tipit të varietesë. U ngrit më 16 janar 1962, pranë Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë. Fillesat e saj gjenden në shfaqjet e shumta që organizoheshin...

MINUTA GAZMORE | “SAHATI I ELEKTRIKUT”!

  MINUTA GAZMORE "Sahati i elektrikut" Disa minuta me aktoret e humorit te estrades se Tiranes: Xhemal Myftiu, Marjana Kondi dhe Vegim Xhani Shkeputur nga nata festive e nderrimit te viteve 1990 _______________ Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin...