Muzika – Festivale

MUZIKA - FESTIVALE

Interval muzikor | Ema Qazimi – “Marinari”!

0
  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES! Ema Qazimi - "Marinari" Muzika dhe orkestrimi: Aleksander Vezuli Teksti: Alqi Boshnjaku Interpretuar ne Festivalin "Kur vjen pranvera" - 1989 Qe nga casti i largimit Kane kaluar dite e net, Neper vale te...

Interval muzikor | Rita Ndoci – “Këllëfin me ar ta çova”!

0
Rita Ndoci "Këllëfin me ar ta çova" Interpretuar ne Festivalin Folklorik 16 tetor 1983 ne Pallatin e Sportit "Partizani"" />   INTERVAL MUZIKOR  Rita Ndoci "Këllëfin me ar ta çova" Interpretuar ne Festivalin Folklorik Tirane: 16 tetor 1983 ne Pallatin e...

Interval Muzikor | Gëzim Çela – “Një çast në kujtesën tënde”

  Gëzim Çela – "Një çast në kujtesën tënde" Muzika: Ilir Dangellia Teksti: Irma Kurti Kenga ishte pjese e Festivalit te fundvitit 1987 Një datë e la kalendarin dhe hyri në zemrën time. Të njoha ty dhe jeta krejt m'u...

Interval Muzikor | Zana Çela – “Pranvera e Shqipërisë”!

"Panvere e Shqiperise" - Zana Cela Muzika: Pjeter Gaci Teksti: Natasha Lako Interpretuar ne Festivalin e Pionereve" />   INTERVAL MUZIKOR Zana Çela - "Pranvera e Shqipërisë" Muzika: Pjeter Gaci Teksti: Natasha Lako Interpretuar ne Festivalin e Pionereve ____________________ Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne...

Interval Muzikor | Gaqo Çako – “Erë pranverore”

0
  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES Gaqo Çako - "Erë pranverore" Teksti: Muzika: Interpretuar ne Festivalin "Kur vjen pranvera" si hapja e ketij koncerti dhe gjithashtu nuk ishte kenge ne gare sepse kenga u krijua...

Interval Muzikor | “Te dua o det” – Tonin Tërshana

0
  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES Tonin Tershana - "Te dua o det" Muzika: Tonin Harapi Teksti: Mark Gurakuqi Interpretuar ne Festivalin e 4-te te kenges ne RTSH - 1965 O det të dua kur çel agimi E...

Interval Muzikor | Ema Qazimi – “Sup me sup si malet” !

0
Ema Qazimi - "Sup me sup si malet" Muzika: Agim Prodani Teksti: Fatmir Gjata Interpretuar ne Festivalin e 12-te te Kenges ne RTSH - 1973 I mblodha sot kujtimet partizane e thell në shpirt më lind një mall plot...

Interval Muzikor | Alida Hisku – “Vajzat e fshatit tim”!

0
“Vajzat e fshatit tim”, muzika Enver Shengjergji, teksti Zhuliana Jorganxhi, kenduar nga Alida Hisku dhe Petrit Dobjani (ne finale nga Valentina Gjoni) ne Festivalin e 13 -te te Kenges ne RTSH ne vitin 1974. Video eshte shkeputur nga...

(VIDEO) Festivali i 20-të i Këngës në RTSH!

Festivali i 20-të në RTSH – (Permbledhje e tre neteve) _______________________________________________________ Festivali i 20-të i Këngës në RTSH u zhvillua në dhjetor të vitit 1981 në datat : 25-26-27 dhjetor Teatri i Operas Dhe Baletit, TIRANE Prezantuesit: Ndriçim...

(VIDEO) Interval Muzikor | Nazmie Kasmi – “Ti je maji që lulëzon”

  INTERVAL MUZIKOR | ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES Nazmie Kasmi - "Ti je maji që lulëzon" Muzika: Kozma Lara Teksti : Barhyl Londo Interpretuar ne Koncertet e Majit ________________ Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

(VIDEO) Minuta muzikore | Përherë me këngë – Gjergj Suljoti & Fatbardha Disho

  INTERVAL MUZIKOR Festivali i Kenges ne RTSH Perhere me kenge - Gjergj Suljoti & Fatbardha Disho Muzika: Mark Kaftalli Teksti: Betim Muco Interpretuar ne Festivalin e 15-te ne TVSH Neper rruget tona, Shkoj e vij gjithmone, Lulet e gezimit gjith i...

Minuta muzikore | Justina Aliaj – “Xhaketa e kuqe”!

 ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES Justina Aliaj - Xhaketa e kuqe Muzika: Feim Ibrahimi Teksti: Vllasova Musta Interpretuar ne spektaklin 100 kenget e Shekullit TV Klan - 2012 Origjinali i kenges u interpretua ne Festivalin e Ushtarit...