Kinema – Shqiptare – Vizatimore

VIZATIMORE

(VIDEO) VIZATIMORI “BREDHI MIDIS NESH”!

0
________________ FILMI VIZATIMORE "BREDHI MIDIS NESH" Prodhim i Kinostudios "Shqiperia e Re" - 1983 Përshkrimi: Kafshet e vogla te pyllit, te bashkuara dhe te vendosura, i japin nje mesim te mire dhelpres, e cila mundohet te...

(VIDEO) Filmi vizatimor “Të vogla…..të mëdha”

0
_______________________________________________ Filmi vizatimore i Kinostudios "Shqiperia e Re" "Te vogla....te medha" Skenari dhe personazhet: Bardhyl Fico Regjisor-piktor: Mitat Fagu Operator: Beqir Vaqarri Kompozitor: Agim Krajka Zeri: Lavdi Fortuzi Piktor ekzekutues: Lefter Lepuri / Violeta Stavri / Diana Hoxha / Thanas Shyti /...

(VIDEO) Filmi për fëmije “Lufta për jetën”!

0
____________________________________________ Lufta per jeten Përshkrimi: Femijet zbaviten te gezuar ne nje park te qytetit. Midis tyre njeri ha me duar te pista nje akullore. Bashke me akulloren ai gelltit dhe mikrobet. Nuk kalon shume e...

(VIDEO) “Ndodhitë e Çufos”!

  FILMA VIZATIMOR TE KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" "Ndodhite e Cufos" Skenari: Gaco Bushaka Regjia dhe vizatimet: Vlash Droboniku Operator: Tomi Vaso Kompozitor: Limos Dizdari Montazhiere: Peri Mato Operatore zeri: Flora Uka Redaktor: Luan Rama Zerat e aktoreve: Eva Pellumbi Mirketa Cobani Prodhim i Kinostudios "Shqiperia...

Filmi vizatimor “Vajza me pata”!

 FILMI VIZATIMOR I KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" Vajza me pata Kamera: Faruk Basha Pikturat: Astrit Tota Montazhi: Manushaqe Halili Bashkepunetor: Loni Progri, Kasem Seferi, Ramadan Shengjini, Hasan Hoxha Regjia: Esat Musliu Skenari: Astrit Bishqemi Muzika: Alfons Ballici Producenti: Kinostudio "Shqiperia e Re" Viti:...

Filmi vizatimor “Dy gosti”!

  FILMI VIZATIMOR I KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE"! Dy Gosti Prodhim i Kinostudios "Shqipëria e Re" më 1982. Skenari: Luan Rama, Regjia dhe vizatimet: Gazmend Leka, Operator: Faruk Basha. Muzika: Tonin Harapi, Montazhi: Marika Vila, Zeri: Abdulla Osmanlliu. Kohezgjatja: 10.16 min. _______________ Kinematografia Shqiptare nje...

(VIDEO) Filmi vizatimor “Stop kundravajtje”

  Filma vizatimore te Kinostudios "Shqiperia e re" Stop kundravajtje! Përshkrimi: Një fëmijë i moshës parashkollore luan me lodrat e veta. Lëvizjet amorfe të tyre shkaktojnë "aksidente" që e venë fëmijën në mendime. Për të vazhdur...

(VIDEO) Vizatimori “Parrulla V.F.L.P”!

0
  FILMA VIZATIMOR TE KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" Parrulla - V.F.L.P Përshkrimi: Prefekti i qytetit kur ngrihet ne mengjez ve re se gjithe qyteti eshte mbushur me parrullen V.F.L.P. Ai jep urdher qe xhandaret t i...

(Video) Vizatimori “Kampioni”!

0
  FILMA VIZATIMOR TE KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" "Kampioni" Përshkrimi: Ne pyll ka gjalleri. Letrat vedosin ne trungjet e pemeve pankartet me lajmerimin "Se shpejti fillon kampionati pranveror i pyllit". Kudo bie ne sy fotografia e...

(Filma vizatimor) “Djaloshi i lirisë”!

0
  FILMI VIZATIMOR I KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" Djaloshi i lirise Përshkrimi: Dy vogelushe me pason dhe kembengulje duan te gdhendin e ta kthejne ne monument Djaloshin e Lirise, si simbol te fitores mbi çdo armik....

(Filma vizatimor) “Ditë korrjesh”!

0
FILMI VIZATIMOR I KINOSTUDIOS "SHQIPERIA E RE" "Dite korrjesh" Përshkrimi: Ndersa femijet e tjere punojne me zell per te mbledhur kallezat e grurit, nje djale mundohet t'i beje bisht punes. Shoket shume shpejt e kuptojne dredhine...

(VIDEO) Filma Vizatimorë | “Kecat dhe ujku” & “Ujku, ujku”!

0
Kendi i vogelusheve | Filma Vizatimore   1 - Filmi "Kecat dhe ujku" Përshkrimi: Tre kecat jane te lumtur ne shtepizen e tyre te ngrohte te rrethuar nga debora e dimrit. Rreth e rrotull vertitet ujku...

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.