(Video) Yje të Skenës – Profil | Tonin Ujka (1940-2008)

  YJE TE SKENES DHE TE EKRANIT SHQIPTAR - PROFIL! Profil i aktorit dhe regjisorit Tonin...

Foto e ditës: Kursi i parë i shkollës së aktrimit pranë...

STAFI I KURSIT TE PARE I SHKOLLES SE AKTRIMIT PRANE TEATRIT...

Kujtesë: Suzana Verzivolli (1942 – 2021), montazhiere e TVSH-së!

Suzana Verzivolli (1942-2021) Montazhiere ne Televizionin Shqiptar - TVSH Data 2 korrik ne...

Rauf Pojani, “Guri trim me fletë” | Aktori i vogël i...

0
Rauf Pojani! Aktor i stafit te femijeve ne filmin shqiptar te Kinostudios...

Filmi i Kinostudios dikur, denigrimi i kinemasë sot, dhe njëmijë pyetje...

0
I Filmi i Kinostudios “Shqiperia e Re”, duhej te ishte jo vetem...

(VIDEO) Minuta muzikore | Violeta Zefi në këngë!

0
ZERA TE ARTE | KENGETARE TE HARRUAR TE SE SHKUARES! Disa minuta...

Shkrimet e fundit për Kinemanë & Sportin

Filmi i Kinostudios dikur, denigrimi i kinemasë sot, dhe njëmijë pyetje pa përgjigje!

I Filmi i Kinostudios “Shqiperia e Re”, duhej te ishte jo vetem krenari kombetare, por edhe pasuri kulturore shqiptare. Ne cdo vend te botes ku gjirohet...

(VIDEO) Minuta muzikore | Violeta Zefi në këngë!

ZERA TE ARTE | KENGETARE TE HARRUAR TE SE SHKUARES! Disa minuta me kengetaren shkodrane, Violeta Zefi 1 - Kooperativisteve te Kemishtajt Muzika: Shpetim Kushta Teksti: Isuf Nelaj Interpretuar...

Kujtesë: Vitore Sallaku (1942 – 2022), pioniere e cirkut shqiptar

Vitore Sallaku (1942-2022) Akrobate dhe pioniere e cirkut shqiptar. Artiste e Merituar & Mjeshtre e Madhe. Lindi ne Tirane ne vitin 1942. Qe ne moshe te mitur, 11...

Foto galeri e teatrit “Zbutja e kryeneçes” | 36 vjet nga premiera!

Premierat e Teatrit Popullor Fakte dhe deshmi per tere brezat! Si sot ne kete date, 36 vjet me pare ne skenen e Teatrit Kombetar, u shfaq...

Foto galeri e teatrit “Lumi i vdekur” | 49 vjet që nga shfaqja premierë!

Premierat e Teatrit Popullor. Fakte dhe deshmi per tere brezat. 49 vjet me pare, ne skenen e Teatrit Popullor, do te ishte premiera e drames “Lumi...

Filmi dokumentar për fëmijë “Kënga jonë në Festival”!

  KENGA JONE NE FESTIVAL Kronike: Prodhim i Kinostudios Shqiperia e Re Festivali i 12-te per Fatosa dhe Pionier organizuar ne qytetin e Shkodres Skenari: Vllasova Musta Regjia:...

(VIDEO) Filmi dokumentarë “Tingujt dhe fëmijët”!

  TINGUJT DHE FEMIJET Prodhim i Kinostudios "Shqiperia e Re" - 1970 Skenari: Alfred Mosko / Vangjush Ziko Regjisore: Xhanfize Keko Operatore: Niko Theodhosi Operator zeri: Xhevat Behri Teksti: Peci...

(VIDEO) Filmi dokumentarë “Fëmijët tanë”

  FEMIJET TANE Prodhim i Kinostudios "Shqiperia e Re" - 1969! Skenari: Kujtim Gjonaj Regjisore: Vitore Celi Operator: Faruk Basha Formulues muzike: Ismail Balla Operator zeri: Asim Raxhimi Kohezgjatja: 20 minuta ________________ Kinematografia...

1986 | 17 Nëntori – Partizani, ndeshja e javës së 12-të, ku Genci Tomori luajti portier!

HISTORI KAMPIONESH PA NGJASHMERI NJERA ME TJETREN! Kampionati 1986-1987 Partizani - 17 Nentori ka qene gjithnje nje sfide, nje ndeshje e madhe, nje perplasje e zhurmeshme...

Foto nga teatri “I pazëvëndësueshmi” | 54 vjet që nga data e shfaqjes!

PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR Fakte dhe deshmi per tere brezat. Data 4 Qershor shenon ne kalendarin e ngjarjeve te artit skenik 54 vjetorin e premieres se...

Shkrime në fokus

Komentet e fundit


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

error: Content is protected !!