Inxhinieri i dekoreve Agim Ahmeti!

Agim Ahmeti Inxhinier i dekoreve ne Kinostudio "Shqiperia e Re" Lindi ne Tirane me 24 prill 1953....

Shpresa Papapavllo, regjisore montazhi!

Shpresa Papapavllo Regjisore montazhi ne Kinostudion "Shqiperia e re"! Lindi ne Tirane me...

(KRONIKE) NGA FESTIVALET E KËNGËS NË RTSH NË VITE!

0
  AMARCORD! NA ISHTE NJEHERE .......FESTIVALI I KENGES NE RTSH NDER VITE! Sekuenca...

(VIDEO) 1980! Festivali i 19-të i Këngës në RTSH!

0
  Festivali i 19-të në RTSH Teatri i Operas Dhe Baletit, TIRANE Prezantuesit:...

(Jashtë kamerave) Jonida Çobani – Gjoka, vajza e panjohur e dy...

0
JASHTE KAMERAVE! Quhet Jonida Gjoka dhe eshte aktiviste. Pak ndofta e dine...

Liljana Cingu (1950-2024) | Perëndesha e valles shqiptare!

Liljana Cingu Valltare e shquar, soliste e Teatrit Kombetar te Operes dhe...

Shkrimet e fundit për Kinemanë & Sportin

Ndeshjet e para gjysmefinale te Kupes se Republikes

Udhetojme prapa ne kohe, ne edicionin e v. 1972. Mbas ndeshjeve te para te gjysmefinaleve, si gjithmone ne raste te tilla, del vetvetiu pyetja se...

BASKETBALL IN OLYMPICS 1972, U.S.S.R vs U.S.A

Longest 3 seconds in the Sports. It`s the most controversial basketball game in Olympic history. One of the greatest controversies in the history of international...

ATLETIKA REKORDET BOTERORE QE I KANE REZISTUAR KOHES

Une i perkas nje brezi te rritur me sportin dhe kampionet e viteve 80-te dhe fillimet e 90-tes! Per mese 15 vjet kam ndjekur Futbollin,...

Shqiperi – Poloni 0-1 | Eliminatoret e Kampionatit Boteror – Meksike 1986!

A ishte e mjaftueshme pergatitja e Kombetares? E enjte, 30 maj 1985, ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa” . Ora: 17;30 Shqiperia: Musta – Zmijani, Hodja, Targaj,...

Shqiperia, Polonia, Anglia dhe pak kujtese!

Nuk ishin mbushur akoma 24 orë nga nata e frikshme e ''Heysel''. Më 29 qershor, me finalen Juventus - Liverpool, historia e futbollit mbylli...

REGJISORET & STAFI FILMIK PRAPA KAMERAVE!

Ky album fotografik, i dedikohet atyre që jane arkitektet e filmit dhe teatrit shqiptar, emrat e të cileve ne fakt jane të lidhur me...

BUJAR LAKO (1946 – 2016) | STARS OF ALBANIAN SCENE!

#KinematografiaShqiptare #AlbanianCinematographySceneArt #BujarLako BUJAR LAKO (1946 - 2016) Actor of Albanian theater and cinematography Born on June 9, 1946 in Lozhan, Korça. In 1972 he graduated from...

Shkrime në fokus

Komentet e fundit

error: Content is protected !!