Video

VIDEO

(VIDEO) Filmi “Gratë pa emra”!

0
  "Gratë pa emra" (Donne senza nome) është një film dramatik italian i vitit 1950 me regji te Géza von Radványi dhe me protagonistë Valentina Cortese, Simone Simon, Vivi Gioi dhe Françoise Rosay. Setet e...

(VIDEO) Filmi “Rrethimi i vogël”!

0
  Filmi "Rrethimi i vogël" prodhim i vitit 1986. Skenari: Ruzhdi Pulaha Operator: Gavrosh Haxhihyseni Drejtor filmi: Kreshnik Hashorva, N/Drejtor filmi: Leon Qafzezi & Agron Halili, Producent: Kinostudio "Shqipëria e re" Muzika: Ardit Gjebrea. Agroni, një veteriner i cili caktohet me...

Interval Muzikor | “Çiltërsi” – Jolanda Dhamo & Pëllumb Elmazi!

0
  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES Ciltersi - Jolanda Dhamo & Pellumb Elmazi Muzika: Zija Saraci Teksti: Haxhi Rama Interpretuar ne Festivalin e 24-te te Kneges ne RTSH Jemi ulur ne pran'dritares Ciltersi shohin syt e mi Treni ecen...

INTERVAL MUZIKOR | “NUK E HARROJ” – IRMA & ERANDA LIBOHOVA

0
  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT Dueti i motrave Libohova "Nuk e harroj" Muzika: Agim Krajka Teksti: Haxhi Rama Interpretuar ne Festivalin e 26-te te Kenges ne RTSH - 1987 Ndodh në jetë që pa pritur një njeri të bëhet kaq...

ZËRA TË ARTË | ALIDA HISKU – “DASËM NË FSHAT”!

0
  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES "Dasem ne fshat" - Alida Hisku Muzika: Agron Xhunga Teksti: Ismail Kadare Interpretuar ne Festivalin e 14-te te Kenges ne RTSH - 1975 O tek obori i nuses tone o vene e...

(VIDEO) Komedia “Martesa e avokatit”!

0
  Komedia e shkurter "Martesa e avokatit" Regjia: Fatos Haxhiraj Skenografia: Agim Zajmi "Piktor i Popullit" Interpretojne: Roland Trebicka.........Avokati, z. Piterson Marjeta Ljarja.......zonjusha e pare konkurrente Jetmira Lubonja (Dusha).........zonjusha e dyte konkurrente Luiza Hajati.........zonjusha e trete, konkurrente Luljeta Hoxha........ Fadil Kujofsa........sherbyesi, Xhejms _______________ Kinematografia Shqiptare...

(VIDEO) Filmi TV “Velat e bardha”!

0
  Filmi TV per femije "Velat e bardha" TVSH - Radiotelevizioni Shqiptar (Film i metrazhit te shkurter) Regjisore: Zhuljeta Hajnaj Skenari: Haxhi Rama Redaktore: Elizabeta Kamberi Drejtor filmi : Arben Tafili Operator zeri: Vladimir Mataj Montazhi: Fedra Rama Operator: Shkelzen Sinani & Ardian...

(VIDEO) Yje të skenës | Profil i artistit Zija Grapshi!

0
  YJE TE SKENES - PROFIL! Zija Grapshi Aktor i Estrades se Tiranes, i Teatrit Popullor , i Teatrit te Kukullave si dhe Kinematografise Shqiptare. Mban titullin “Artist i Merituar” Nje foto-kolazh me rolet e interpretuara nga artisti...

(VIDEO) YJE TË SKENËS – SOTIRAQ ÇILI (1942-2017)

  YJE TE SKENES - PROFIL Sotiraq Cili (1942-2017) Ne kujtim te aktorit korcar ne nje video-fotokolazh me disa nga rolet e interpretuara ne filmin shqiptar. Nderim dhe respekt!   _______________________ Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

Teatri në Ekran | “Kush e vrau Kastijin”

  TEATRI NE EKRAN KUSH E VRAU KASTIJIN Nga: Mari Oktober Interpretone Trupa e Teatrit "Bylis" - Fier! Me pjesemarrjen e vecante te Shpresa Berdellimes. Regjia skenike: Gezim Kame As. regjisor: Arqile Lici Skenograf: Pano Kondo Astrit Hasani......... Fatos Sela........ Niko Vrushi......... Roland Carka........ Hajrie Rondo......... Dervish...

(VIDEO) YJE TE SKENES | VANGJEL HEBA (1933-2007)!

0
  YJE TE SKENES - PROFIL! Vangjel Heba (1933-2007) Ne kujtim te artistit te shquar te skenes dhe ekranit shqiptar. Foto kolazh me rolet e interpretuara ne film dhe teater. Nderim dhe respekt!     Ekskluziviteti ne kete faqe...

(VIDEO) Filmi “Asgjë nuk harrohet”!

0
  Filmi "Asgjë nuk harrohet" prodhim i vitit 1985 nga Kinostudio "Shqiperia e Re". Regjia: Esat Ibro, Skenari: Teodor Laço, (COPYRIGHT) / Producent: Kinostudio "Shqipëria e Re" , Muzika: Aleksandër Lalo. INTERPRETOJNE NE ROLE Llazi Serbo........Andi Rama,Hetuesi Thimi Filipi........Gramozi,Kryetari i grupit...

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.