Interval Muzikor | “Çiltërsi” – Jolanda Dhamo & Pëllumb Elmazi!

0
1050

 

ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES
Ciltersi – Jolanda Dhamo & Pellumb Elmazi
Muzika: Zija Saraci
Teksti: Haxhi Rama
Interpretuar ne Festivalin e 24-te te Kneges ne RTSH

Jemi ulur ne pran’dritares
Ciltersi shohin syt e mi
Treni ecen neper peisazhe
Gezim ne zemra gezim ne sy
Un’emrin tend e mesoj nga ti
Un’qytetin le shkoj ne veri
Lind bisede e ngrohte
Lind nje miqesi
Ne bisede hyjn’ njerez ngjarje
Nje film i bukur a nje kujtim
Ne dritare ndryshojn’ peisazhet
Dhe ndrit plot ngjyra atdheu im
Un’nis nje fjal’ me kujdes te ndjek
Ti flet per nje mall me beson nje brenge
era engrohte e stines
fryn leht’ e lehte
Sa e bukur rruga jone
Treni mbushur plot me njerez
Gjejme ketu kaq ngrohtesi
Kaq ngrohtesi te dy
Dhe na duket ka shume kohe
jemi njohur ne dy
Gjej tek ti nje shok nje mik
Kaq ciltersi tek ty

____________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply