(VIDEO) Interval Muzikor | Eduard Jubani – “Ne te dy”!

0
1912

Interval Muzikor | Zera te arte te mikrofonit te kenges!
Eduard Jubani – “Ne te dy”
Muzika: Naim Gjoshi
Teksti: Zaho Puci
Interpretuar ne Festivalin e 16-te te Kenges ne RTSH – 1977

Teksti i kenges:
U ula nen bjeshke
ku rrjedhe nje krua
do me vije nje vajze
qe e dua.

Dhe poshte neper ara
traktoret ne pune
avash moj e mire
se na bere zhurme.

Ref.
Duhemi ne te dy
le ta di gjithe fshati
te pelcasin, shkeset
nga inati.
Pjeshke e pjekur
embelsoka shume
a me do moj
sa te dua une?

Ne vend te shkesit
vume dashurine
vajze o yll i bukur
moj trendeline.
Neper ara ne
krah per krah do te ecim
jeten tone te re
do te ngrehim.

____________________
Kinematografia Shqiptare 2013-2021


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply