(VIDEO) INTERVAL MUZIKOR | VAÇE ZELA – “VALSI I LUMTURISË”!

0
2228

INTERVAL MUZIKOR | ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT!
Vace Zela – “Valsi i lumturise”

Muzika: Avni Mula
Teksti: Luigj Gurakuqi

 

Sa kenaqesi kur degjoj
valsin tone ne kete pranvere
ai perseri po na fton
te vallzojme si ate here.

Bashk me pranveren dhe ti lulezon
lule plot ere qe ne shpirt me gjalleron…

Ref.
Vals o vals ti jeho
mbi te bukurin atdhe
Fushat tona i pershkon
ku shperthen jete e re.

lalalala…
lalalala…

Ne nje vals na bashkoi
dhe na fali lumturin
tingujt sot e ndegjoj
dhe kujtoj prape rinine.

Bashk me pranveren dhe ti lulezon
lule plot ere qe ne shpirt me gjallerroooooooooon

Ref.
Vals o vals ti jeho
mbi te bukurin atdhe
Fushat tona i pershkon
ku shperthen jete e re.
lalalala…
lalalala…


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply