FAQE ALMANAKU | NDODHI MË 17 SHKURT!

0
673

Kalendar ngjarjesh ne artin skenik | 17 shkurt!

Me 17 shkurt linden:
Niko Kanxheri, aktor, regjisor e pedagog;
Arqile Lipe, aktor i mirenjohur i humorit, pjese e rendesishme historike e estrades profesioniste te Fierit.
Spartak Papadhimitri, operator i filmave dokumentare, kronikale e artistike.

Urojme edhe 100, shendet e mbaresi!

Gjithashtu me 17 shkurt linden edhe dy artiste te paharruar:
Antoneta Papapavli (1938 – 2013) Aktore e shquar e teatrit dhe kinematografise, artiste e merituar.
Todi Thanasi (1930 – 1982), aktor i Teatrit “Aleksander Moisiu”, Durres dhe i kinematografise shqiptare.

17 shkurti na sjell ne kujtese edhe ndarjen  nga jeta te aktorit amator te teatrit te estrades se Pogradecit, Feridon Berberi (1935-2020)

I kujtojme me nderim dhe respekt!
#KinematografiaShqiptare

________________
Kinematografia Shqiptare nje faqe publike ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply