Zëra të artë të mikrofonit | Nikoleta Shoshi – “Flakë dhe borë”!

0
682

INTERVAL MUZIKOR | NIKOLETA SHOSHI – “FLAKE DHE BORE” from Kinematografia Shqiptare on Vimeo.

Zëra të artë të mikrofonit | Kengetare te “harruar” te se shkuares
Nikoleta Shoshi – “Flakë dhe borë”
Versioni origjinal interpretuar ne vitin 1963
Muzika: Tish Daija
Teksti:
Llazar Siliqi
Festivali i II i Kenges ne RTSH

Ooooohoooooh heeeeej!!

O e lire une rroj
dhe jeten coj nder k’to male me shqiponja

o ketu ju ftoj me ju t’kendoj
per ndienjen time flak’ e bore
te na ndigjoj natyra
fusha, pyjet malet me kunore
oooh nje flake e ngrohte asht dashunia
oooh bore e paster jane ndjesite e mia

Ref.
fluturo moj kange pra
shko ne majet ma te larta fju-hahaha
me gjithe fjalet si dy flatra fju-hahaha
flakeeee e boreee

ooh prej dashunise nuk mund te ndalem15
dashunia jone do rroj sa malet.

_________________

Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

 


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply