Aktori vlonjat Kastriot Çollaku !

0
2185

Kastriot Collaku
Aktor i teatrit “Petro Marko”, Vlore dhe i Kinematografise Shqiptare.

Lindi ne Vlore ne vitin 1950. U diplomua ne ILA-Insitutin e Larte te Arteve ne Tirane per aktor. Pervec veprimtarise ne skenen e teatrit “Petro Marko”, Vlore ka interpretuar edhe ne disa filma artistike nder te cilet mund te permendim:

“Liri a vdekje” – 1979 (Idriz Gjakova)
“Gjurme ne kaltersi” – 1981 (Bujari)
“Guret e shtepise sime” (1985) (ushtari italian)
“Te mos heshtesh” – 1985 (Fredi);
“Kemishet me dyll” – 1987 (cibuku);


___________
Kinematografia Shqiptare 2013-2020.

Follow us :
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here