Interval Muzikor | B. Alibali & E. Jubani – “Motrës sime”!

0
186

 

ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES
Dueti i mirenjohur Bashkim Alibali & Eduard Jubani
“Motres sime”

Muzika: Xhavit Ujkani
Teksti: Agim Haxhiraj
Interpretuar ne Festivalin e 1-re te Interpretuesve
Tirane – 1983

Dallndyshet përgatiteshin t’shtegtonin n`tjera vende
Dhe ti o motër për të vajtur në folezën tënde.
Do kthehen dallndyshet bashkë me pranverën.
Ashtu siç vjen ti motër në folezën tënde,

Folez’n e vjetër, të re e bën cicërimin
Cicërojnë zogjtë e tu, lule gëzimi
Megjithse motra u bë nënë me fëmi
Zemra për vëllezrit gjithnjë hapur rri.

       

________________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here