(VIDEO) TEATRI NE EKRAN “ORET E KREMLINIT”!

0
2372

#KinematografiaShqiptare   #OretKremlinit     #TeatriPopullor

_______________________

VAZHDIMI I TEATRIT SI ME POSHTE

________________________

 

TEATRI “ORET E KREMLINIT”
Interpreton trupa e Teatrit Popullor, brezi i arte i aktoreve tane.
Ne rolin kryesor ate te Leninit, luan Lazer Filipi.

Autori: Nikollai Pogodin
Regjisoret: Pandi Stillu & Zina Andri – Pano dhe Kujtim Spahivogli
Koreografia:
Grimi: Ermini Kotini dhe Llazi Knuti

Interpretet:
Lazer Filipi (A.M)…….Lenini
Pjeter Gjoka (A.P)……..
Edmond Budina…….
Yllka Mujo…….
Violeta Manushi (A.P)……..
Kadri Roshi (A.P)…….
Drita Pelinku……
Behije Cela…..
Liza Vorfi……
Ndreke Shkjezi……..
Ilia Shyti…….
Gjon Karma (A.M)……….
Roland Trebicka…….

Aktore te tjere:
Esma Agolli / Drita Haxhiraj / Marika Kallamata /Avni Resuli / Luan Qerimi / Petraq Xhillari / Margarita Xhepa / Sait Boshnjaku / Roza Anagnosti – Xhuxha / Andon Qesari Merkur Bozgo / Ahmet Pasha / Elida Janushi / Xhemil Tagani / Shkelqim Basha / Mimika Luca / Sulejman Dibra / Prokop Mima / Lazer Vlashi / Pirro Malaveci / Pavlina Mani…..

______________________

Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here