SKI ALPIN | FIS KUPA E BOTËS 2020-2021!

0
370

#VizionSportivOraKampioneve     #FISWorldCup2021    #AlpineSkiing 

Chamonix, France: 30 Janar 2021
Gara e 24-te e radhes per meshkuj ne Slallom.
Fituesi i saj eshte francezi Clement Noel, i ndjekur nga zvicerjani Ramon Zenhausem dhe Marco Schwartz i Austrise.

Klasifikimi i pergjithshem deri tani i kupes eshte si me poshte:
1. Aleks Pinturault (France) 892 pike
2. Marco Schwartz (Austri)  626
3. Marco Odermatt (Zvicer) 607

 


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply